מהלך הבדיקה:

בדיקת בית או דירה מתחילה בביצוע בדיקת סדקים אשר יכולים להיות סימנים לליקוים בשלד. סדקים שאינם מטופלים בהתאם עלולים לפגוע בשלד, בתפקוד, בבטיחות וביציבות המבנה כולו.
בשלב השני של בדק הבית נבדקים אלמנטים בטיחותיים כמו סורגים, חלונות, מעקות בחדרי מדרגות ובמרפסות, ליקויים בבניית הממ"ד, מדרגות, אי התאמה לדרישות של מכבי האש וכיו"ב – נבדקת ההתאמה המחייבת בין מה שהוזמן והובטח במפרט הטכני לבין מה שהלקוח קיבל בפועל, בשטח המבנה.
בהמשך נבדקים ליקויים בריצוף, תקרה, קירות, חלונות, דלתות, ציפויים וחיפויים, ליקויי רטיבות, נזילות ועוד.
חשוב להדגיש כי לפי חוק מכר (דירות) הדייר חייב להודיע לקבלן על ליקויי הבניה שאותרו בדירתו ויש לעשות זאת בכתב ובהקדם האפשרי על מנת לא לאבד את זכויותיו של הקונה. חשוב מאוד כי ההודעה לקבלן תהיה מלאה ומקצועית ולא תשאיר מקום לכשלים ופרצות אשר יסייעו לקבלן לחמוק מאחריותו לליקויים.

מה בודקים:

הלך בדק בית הנדסי יבדקו כל התשתיות והאלמנטים השונים של המבנה, דהיינו בודקים עבור מה שילמתם בסגירת העסקה (מה הובטח לכם) ומה קיבלתם בפועל, ובכלל זה:
התאמה למפרט טכני, בדיקת שלד המבנה, ליקויים בריצוף, תקרה, קירות, חלונות, דלתות, ציפויים וחיפויים, ליקויי רטיבות, נזילות, סדקים, בטיחות, איתור ליקויים במערכות הבית השונות כגון: מערכת החשמל בבית, מערכת הגז, ליקויי אינסטלציה, מצב הצנרת, מערכות איטום, בידוד ועוד…
זכרו! שלמתם במיטב כספכם מחיר מלא – זכותכם לקבל תמורה מלאה לכספכם.

מה מקבלים בסיום:

בסיום בדק בית מקבלן הנדסי למבנה יקבל הלקוח:
תמונה מלאה לגבי מצב המבנה, פירוט התיקונים הנדרשים, הערכת זמן לביצוע התיקונים, הערכת נזקים, פתרונות לתיקון הליקויים שהתגלו, פתרונות למניעת ליקויי בניה ותקלות עתידיות, דו"ח הקביל בבית משפט.

למידע נוסף צור קשר